Przebój sezonu zimowego 2012/2013

Wyniki tegorocznych testów opon zimowych potwierdzają, że Continental nie ma sobie równych w projektowaniu bieżników na zimę. Jego najnowsza ContiWinterContact TS 850 zwyciężyła w najbardziej prestiżowych testach opracowanych przez ADAC, ÖAMTC, TSA oraz pisma motoryzacyjne takie jak Auto Świat, Auto Moto i Motor.

Twórcy rankingów przetestowali dziesiątki opon na wszystkie możliwe sposoby. Porównali ich właściwości, nie tylko w zakresie oporów toczenia i hamowania na mokrej nawierzchni, ale również pod względem odporności na aquaplaning, przyczepności na śniegu, trwałości i w kilkunastu innych kategoriach. Jeszcze nigdy eksperci nie byli tak zgodni. Wszyscy uznali, że najlepszą oponą na zimę jest ContiWinterContact TS 850.

W corocznym teście opon w rozmiarze 205/55R16 opracowanym przez niemiecki automobilklub ADAC, austryjacki ÖAMTC i szwajcarski TSA zwyciężyła nowa ContiWinterContact TS 850. Eksperci docenili doskonałe właściwości trakcyjne bieżnika na śniegu i lodzie, jak również w zakresie zużyciu paliwa i trwałości, wskazując tym samym na jej zbalansowaną naturę.

Magazyn motoryzacyjny Auto Świat przetestował 42 opony zimowe i również uznał, że najlepszą zimówką w 2012 r. jest ContiWinterContact TS 850. Nowy bieżnik Continental uzyskał najwyższe noty we wszystkich zimowych kategoriach, a przede wszystkim bezkonkurencyjna okazała się w hamowaniu na śniegu. Dzięki zwiększeniu o 10% liczby „gryzących” śnieg krawędzi ContiWinterContact TS 850 zatrzymała pojazd o 6 metrów bliżej niż jakakolwiek inna opona. Do podobnych wniosków doszli autorzy rankingu Auto Moto, którzy zwrócili uwagę przede wszystkim na znakomitą trakcję opony w zimowych warunkach, krótką drogę hamowania i jej trwałość. ContiWinterContact TS 850 została również zdecydowanym zwycięzcą rankingu tygodnika Motor. Zespół redakcyjny testujący nową zimówkę firmy Continental, docenił jej wszechstronność osiągniętą przy bardzo niskich oporach toczenia.

WymianaOpon.pl również poleca opony Continental ContiWinterContact TS 850, jako najlepszy wybór wśród opon na tą zimę.

O opony Continental pytaj w serwisach z naszej strony lub kup w sklepie www.OponyPSO.pl

3 Kroki do wymiany opon

Wybierz:

  • Miasto w którym chcesz zmienić opony
  • Typ Pojazdu/Opony
  • Wolny termin w jakim chcesz dokonać wymiany

Zamów warsztat