Nowości produktowe - lato 2013

Na sezon letni producenci przygotowali dla nas kolejne nowości - opony o udoskonalonych parametrach, szczególnie w zakresie energooszczędności, trwałości i użytkowania na mokrej nawierzchni.
Prezentujemy Państwu kilka wybranych modeli: 

 

Dunlop SP Sport Bluresponse


Dunlop SP Sport Bluresponse

Firma Dunlop wprowadziła na rynek nową oponę z serii SP Sport. Bluresponse to obecnie jedna z najnowocześniejszych opon na sezon letni. Jej niebywałym atutem jest osiągnięcie kategorii A w klasie „Hamowanie na mokrym”. Kierowców ceniących sobie komfortowe podróżowanie ucieszy na pewno również niska emisja hałasu, jaką generuje najnowszy produkt Dunlopa.

Opona będzie dostępna w najczęściej spotykanych rozmiarach, na felgi o średnicy 15”, 16” i 17”.

 

 Michelin Energy Saver plus

Michelin Energy Saver plus

Michelin zaprezentował kolejną generację swoich najpopularniejszych opon letnich, czyli bieżnik Energy Saver plus. Największe zmiany zaszły w samej konstrukcji opony, aby jeszcze bardziej ograniczyć jej opory toczenia. Dzięki dopracowaniu wewnętrznej warstwy opon, Energy Saver plus zwiększyła o ok. 10% powierzchnię styku z nawierzchnią, przy jednoczesnej poprawie oporów toczenia aż o 18%. Udoskonalenie tych dwóch parametrów zapewnia jeszcze lepszą przyczepność przy dużo większym ograniczeniu zużycia paliwa.

 

 

Dębica Quartet 2

Dębica Quartet 2

Podczas prezentacji nowości produktowych na lato 2013 roku, rodzimy producent opon Dębica zaprezentował nowy bieżnik do samochodów dostawczych. Kierowcom tego rodzaju samochodów bardzo zależy na bezpieczeństwie oraz długiej eksploatacji opon. I właśnie te parametry to największy atut nowych opon marki Dębica.

W odniesieniu do poprzedniej generacji modelu Quartet, w Quartet 2 zastosowano zróżnicowaną głębokość bieżnika, poprawiając tym samym równomierność zużycia oraz trwałość opon, co pozwala na dłuższe, bezproblemowe eksploatowanie. W porównaniu z poprzednikiem, parametry te wzrosły średnio o 10-30%. Nowy bieżnik zapewnia również doskonałe odprowadzanie wody.

 

 Yokohama Advan Sport V105

Yokohama Advan Sport V105

Yokohama przedstawiła nową oponę do samochodów sportowych i wyczynowych. Jest to flagowa opona przeznaczona do aut klasy Premium. Charakteryzuje się doskonałym zrównoważeniem cech sportowych i zapewniających komfort. Wyróżnia ją bezproblemowe prowadzenie na mokrej nawierzchni, niskie opory toczenia (przyczyniające się do mniejszego zużycia paliwa) oraz niski poziom głośności.

Dodatkowym atutem nowej Yokohamy jest potwierdzenie jej jakości przez Mercedesa, który stosuje ją do pierwszego montażu w następujących modelach:

  • Mercedes-Benz SL (R231)  
  • Mercedes-Benz SLK(R172)
  • Mercedes-Benz CLS (C218)
  • Mercedes-Benz C Class (W204)

   Michelin Agilis plus

Michelin Agilis plus

Nowa opona dostawcza Michelina to przede wszystkim aż o 2 metry krótsza droga hamowania, w porównaniu z poprzednią generacją tej opony. Podobnie jak w przypadku opon osobowych, tu również Michelin stawia na energooszczędność. Dzięki temu Agilis plus charakteryzuje się niższymi oporami toczenia, co z kolei przekłada się na mniejsze zużycie paliwa.

Agilis plus jest także bardziej wytrzymały od swojego poprzednika. Boki opony, wykonane z mieszanki gumy opracowanej dla opon autobusowych, zapewniają większą odporność na otarcia. 8 tarcz ochronnych gwarantuje optymalną ochronę boku opony w każdych warunkach użytkowania.

3 Kroki do wymiany opon

Wybierz:

  • Miasto w którym chcesz zmienić opony
  • Typ Pojazdu/Opony
  • Wolny termin w jakim chcesz dokonać wymiany

Zamów warsztat