Jak zarezerwować termin na wymianę opon na naszej stronie?

wymiana opon

Nasz portal ma przewagę nad innymi stronami tego typu, ponieważ nie reprezentuje tylko jednej firmy oponiarskiej, lecz współpracuje z wieloma warsztatami samochodowymi i serwisami wulkanizacyjnymi na terenie całej Polski. Strona wymianaopon.pl daje możliwość zarezerwowania różnych usług: dzięki nam szybko znajdziesz serwis zajmujący się wymianą i montażem opon, a także dowiesz się, gdzie jest możliwość zostawienia opon na sezon zimowy lub letni.

Rezerwacji można dokonać szybko i wygodnie z poziomu swojego telefonu, komputera czy tabletu – wystarczy kilka kliknięć i wizyta w najdogodniejszym dla Ciebie warsztacie gotowa. Nasz portal wyświetla oceny innych użytkowników na temat danej firmy oponiarskiej. To pomaga wybrać sprawdzoną jakość usług. Warto zatem korzystać z doświadczenia innych klientów portalu. Jest także możliwość filtrowania serwisów po cenie. Wystarczy wpisać rozmiar opony i rodzaj felgi. Ważną rzeczą dla kierowcy jest przypomnienie o wizycie, które otrzyma dzień przed usługą.

Dzięki naszemu portalowi znajdziesz usługi na terenie całej Polski, w tym w największych miastach m.in.:

 • Wymiana opon Wrocław
 • Wymiana opon Warszawa
 • Wymiana opon Częstochowa
 • Wymiana opon Poznań
 • Wymiana opon Kraków
 • Wymiana opon Łódź
 • Wymiana opon Gliwice
 • Wymiana opon Szczecin
 • Wymiana opon Katowice
 • Wymiana opon Rzeszów
 • Wymiana opon Gdańsk

Tylko 3 kroki dzielą Cię od wymiany opon w najbliższym serwisie! Zapraszamy do rezerwacji!

 

Jak łatwo i szybko zarezerwować wymianę opon w twoim mieście?

Jeżeli chcesz szybko znaleźć serwis oponiarski w Twoim mieście i zarezerwować tam wizytę wykonaj 3 proste kroki na naszej stronie:
1. Wpisz lokalizację, w której chcesz znaleźć serwis lub skorzystaj z geolokalizacji. Wybierz datę, kiedy chcesz odstawić swój samochód do naprawy lub serwisu. Możesz to zrobić łatwo i wygodnie nawet ze swojego smartfona.
2. Z listy serwisów wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada, ze względu na ceny, lokalizacją, termin i oceny użytkowników. Po przejrzeniu oferty firm wulkanizacyjnych sprawdź najbliższe wolne terminy i wypełnij dokładnie formularz na stronie.
3. Umów termin wymiany opon i po otrzymaniu potwierdzenia zapisz w swoim kalendarzu. Potwierdzenie rezerwacji przyjdzie do Ciebie także mailem.

To już wszystko – wizyta w warsztacie umówiona!

Dlaczego trzeba zmieniać opony regularnie?

Każdy zmotoryzowany wie, jak ważnym elementem samochodu są opony. Są konieczne nie tylko do bezpiecznej i komfortowej jazdy, ale również wpływają na spalanie paliwa. Warto zmieniać opony regularnie, sprawdzać ciśnienie powietrza w oponach i serwisować je w warsztacie. Ważne jest również to, aby ogumienie naszego samochodu było dobrze przystosowane do różnych warunków atmosferycznych. Zimą i latem potrzebujemy opon z innymi parametrami. Podczas wizyty w warsztacie poradź się serwisantów, które opony będą najodpowiedniejsze dla twojego samochodu.

Sezonowa wymiana opon jest konieczna dla bezpieczeństwa i zwiększa komfort jazdy. Letnie opony w samochodzie w zimowych warunkach mogą być przyczyną wypadku na skutek poślizgu na mokrej nawierzchni lub lodzie. Wynika to z tego, że wraz ze spadkiem temperatury tracą one przyczepność do nawierzchni. Gdy temperatura spada do temperatur zbliżonych do ujemnych guma opon letnich twardnieje, przez co nie przywiera już tak dobrze do powierzchni drogi. Dlatego jest to tak ważne, żeby zwracać na to uwagę i odpowiednio wcześnie wymieniać opony letnie na opony zimowe.

W przypadku opon zimowych (tzw. zimówek) z homologacją zimową (symbol płatka śniegu na tle gór) i opon całorocznych – prawdopodobieństwo wystąpienia poślizgu znacznie spada. Wynika to między innymi z innego rodzaju bieżnika niż przy oponach letnich – opony zimowe są wyposażone w większą ilość nacięć (tzw.lamelek) i ich rowki są głębsze. To pomaga sprawnie odprowadzać śnieg czy błoto z czoła opony.

Pamiętaj jeszcze o jednym aspekcie. Dobór odpowiednich opon wpłynie na ekonomiczne spalanie paliwa w twoim samochodzie. Opór toczenia opony i efektywność paliwowa opon wpływa na jego ergonomiczność, a co za tym wpływa na to, ile paliwa spalimy.